Promocja wolontariatu

 

Promujemy i propagujemy ideę wolontariatu. W działaniach promocyjnych w szczególności wspierają nas: Urząd Miasta Bielska-Białej oraz Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej Bielsku-Białej.

 

Organizujemy:

  1. Spotkania promujące wolontariat wśród osób 50+. Zapraszamy do współpracy placówki publiczne, rady osiedlowe, organizacje przykościelne
  2. Spotkania w szkołach „Pomagam, bo chcę”
  3. Gala Wolontariatu - uroczyste obchody Dnia Wolontariusza

 

 

Spotkania 50+

Celem spotkań będzie przedstawienie korzyści bycia wolontariuszem, co może robić wolontariusz, gdzie może pracować, zachęcenie do podjęcia wolontariatu, przełamaniu pewnych stereotypów, niepewności, obaw. Uczestnicy otrzymają ulotki informacyjne i będą mieć możliwość wypełnienia ankiety dla wolontariuszy, która stanowi wstępną deklarację wolontarystyczną.
Scenariusz spotkań do pobrania poniżej:

Scenariusz

 

 

Spotkania w szkołach „Pomagam, bo chcę”

Celem spotkań jest prezentacja Centrum Wolontariatu, promocja wolontariatu oraz zachęcenie młodzieży do zostania wolontariuszem. Zaprosimy potencjalnych wolontariuszy do udziału w szkoleniach podstawowych i specjalistycznych.

 

Gala Wolontariatu 2012

 

Z okazji Światowego Dnia Wolontariusza obchodzonego co roku 5 grudnia, w grudniu 2012 r. Zorganizujemy Dzień Wolontariusza – święto wszystkich wolontariuszy! To czas docenienia pracy wolontarystycznej.  Jak co roku Gala będzie okazją do podsumowania konkursu Barwy Bielskiego Wolontariatu, którego celem jest wyłonienie Wolontariusza Roku

 

 

 

 

 

 

 

„Wolontariat – razem można więcej!”

rmw maly

Reklama
Reklama

Gadu-Gadu Kontakt

Numer: 24597216
Wolontariat