• Szkoła Akcji Wolontariatu

    Zapisz się już dziś!

PDF
„Bielska młodzież nie da o sobie zapomnieć”

     W dniach 27 i 28 maja 2015 r. odbyło się drugie szkolenie dla uczestników II edycji Szkoły Akcji Wolontariatu. Warsztaty na temat „Podstaw motywacji i wolontariatu„ miały miejsce w Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii w Bielsku-Białej.

DSC09586

Podczas zajęć uczestnicy mogli poznać zagadnienia, które dotyczyły wolontariatu, cech wolontariusza oraz gdzie można lub nie można przeprowadzać wolontariatu. Wspólna praca w grupach miała na celu zintegrować młodzież przed wspólną akcją wolontariacką.

     Pomimo, że czerwiec to miesiąc wakacji i odpoczynku to wolontariusze ze Szkoły Akcji Wolontariatu nie próżnowali. 11 czerwca 2015 r. zakasali rękawy i zabrali się do pracy. W tym dniu 11 wolontariuszy razem z opiekunami udali się do Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym „Razem” w Bestwinie. Wolontariusze wykonywali prace gospodarcze wokół ośrodka a efektem tego było pomalowanych 46 ławek, 6 stołów, kosz do koszykówki oraz drewniany Świątek, który stał przy głównym wejściu. Pogoda dopisywała, więc wolontariusze spisali się na medal. Humor również wszystkim towarzyszył więc praca szła sprawniej.

DSC09761

Z kolejnymi szkoleniami i akcjami wracamy we wrześniu. Ale już teraz zachęcamy do czytania kolejnych artykułów.

 

 

Napisała: Marta Broncel - uczestniczka I edycji Szkoły Akcji Wolontariatu, obecna Wolontariuszka.